روش های رفت و آمد در کوالالامپور مایسلام دوستان عزیز. سینا هستم. یک جهانگرد که تازه چند ساله سفر هاش رو شروع کرده. و میخوام تو این وبلاگ در مورد چیز هایی که تو کشور های مختلف تجربه میکنم بنویسم تا شما هم بتونین ازش استفاده کنین و سفر بهتری رو تجربه کنین. حتما موضوع قبلی که در مورد راهنمای سفر به مای بود رو خوندین. حالا موضوعی که امروز در موردش صحبت میکنم باهاتون در مورد حمل و نقل در کوالالامپور مای هست. یکی از موشوعات داغی که حتما باید در موردش اطلاعات کسب کنین وگرنه کلی به هزینه هاتون اضافه میشه و اگه خوب دقت کنین کلی از هزینه هاتون کم خواهد شد!

حمل و نقل در مای

خب تو شهر ها و کشور های بزرگ و پیشرفته روش های بسیاری برای حمل و نقل وجود داره. خصوصا شهری مثل کوالالامپور که یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری دنیا هست. از همه جا ، آمریکا ، اروپا ، آسیا و . بهش مردم سفر میکنن. خب روش های مختلف شامل تاکسی های شهری ، تاکسی اینترنتی ، مترو LRT ، اتوبوس های خطی ارزان ، و اتوبوس های رایگان و هوپ آن هوپ آف

هزینه تاکسی در مای کوالالامپور

چیزی که اهمیت داره و باید بدونین اینه که اگر شما درآمدتون به ریال هست ، در حالت و وضعیت کنونی خیلی هزینه رفت و آمدتون بالا میره اگه بخواین با تاکسی برین اینور اونور. چون ورود به تاکسی 3 تا 5 رینگت حدود 6 ماه پیش بود! سعی کنین اصلا استفاده نکنین! رک و راست! چون در این صورت باید کل هزینه تفریحات تون رو دبین پای کرایه ها.

هزینه مترو در مای

مترو های مای در دو مسیر کار میکنن. یعنی یکی مثلا داخل خود شهر کوالالامپور که بهش میگن LRT و دیگری به خارج از شهر میبره که بهش میگن KTM . خب شما که فکر نمیکنم همه نیاز داشته باشین خارج از کوالا برین اما اگه هم خواستین برین هزینه هاش بدونین که زیاد نیست. کلا مترو نسبت به تاکسی خیلی هزینه کمی داره.

اتوبوس های رایگان کوالالامپور

روش ساده و راحتی که شما میتونین تو سفر به کوالالامپور استفاده کنین برای رفت و آمد سوار شدن به اتوبوس های رایگان هست! فقط کافیه نقشه این اتوبوس ها رو داشته باشین. این اتوبوس ها هر کدوم از یه منطقه و یه سری جاهای دیدنی کوالا عبور میکنن و این شاید بهترین راهی باشه که شما هم شهر رو ببینین و هم مجانی برین به جاهای دیدنی مد نظرتون. مثلا برج مخابراتی ( البته کمی پیاده روی داره این مورد) . برج های دوقلو پتروناس که بقلش پیاده میشین. مسجد جامع محله هندی ها ، محله چینی ها ، خیابان بینتانگ که خیابان معروف کوالالاممپور هست و . خلاصه عشق و حال دیگه! مجانی برید و هزینه های سفرتون رو کم کنین.

و باید بگم که من هم تو سفرم تنها از همین گزینه استفاده کردم. شاید اول براتون کمی گیج کننده باشه اما راحته. فقط کافیه هر رنگ و مسیر رو پیدا کنین. اتوبوس ها جلوشون نوشته هایی داره که میزنه مثلا خط سبز ، خط آّی . باید ببینین که مثلا برج پتروناس کدوم خط هست. همین!

اتوبوس های هاپ آن هاپ آف

این گزینه هم چیز جالبیه. در واقع شما یک بلیط یک روزه مثلا میخرین ( حالا دقیق قیمتش رو نیمدونم اما به صرفه هست.) اما تو هر کدوم از جاذبه های توریستی کوالالامپور یک ایستگاه هست میتونین سوار شین و بازدید کنین و بعدش هم برید دوباره تو همون ایتسگاه منتظر باشین تا اتوبوس بیاد دنبالتون و برین جاهای بعدی رو ببینین. مثل یه تور ، یه سرویس حتما تو عکس ببینین ، از این اتوبوس های بدون سقف دو طبقه خشکل! این جا شما یک هزینه میکنین ولی دیگه با خیال راحت میرین میگردین نیاز ندارین هی چک کنین کدوم خط اتوبوس رایگان رو برین سوار شین.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : اتوبوس ,کنین ,هزینه ,کوالالامپور ,برین ,تاکسی ,داشته باشین ,جاهای دیدنی ,خیلی هزینه ,هزینه هاتون ,کوالالامپور مای
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزشگاه زبان اینترنتی حکمت ویلیان موزیک برنامه غذایی چاپ کتاب با انتشارات مهندسی برق - دانشگاه آزاد سوادکوه موسسه خیریه سگال تهران اینتکس فروش تشک بادی کاناپه بادی و قایق بادی روزگار نوشت Rainy Days